Gładkie nogi - depilacja laserowa

Depilacja laserowa – jak działa laser diodowy do depilacji?

Kosmetologia i medycyna estetyczna oferują wiele rozwiązań oraz pomysłów dopasowanych do różnych potrzeb, jakie pojawiają się zarówno u kobiet oraz mężczyzn. Dzięki określonym urządzeniom można próbować zawalczyć o lepszy wygląd. Aparatura kosmetyczna jest wyposażana przez producentów w coraz większą liczbę funkcji i możliwości. Jednym z przykładów urządzeń jest laser diodowy do depilacji. Co warto o nim wiedzieć?

Depilacja laserowa popularnym zabiegiem

Gładka skóra, pozbawiona zbędnego owłosienia to marzenie każdej zadbanej kobiety. Aby to osiągnąć  pomocnym rozwiązaniem mogą okazać się zabiegi, które pozwolą cieszyć się doskonale gładką skórą przez wiele miesięcy. Depilacja laserowa ma wielu zwolenników zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Panowie bardzo często decydują się na trwałe usunięcie owłosienia z klatki piersiowej, pleców bądź pach.

Sprzęt do depilacji laserowej

Na rynku cały czas pojawiają się nowe sprzęty do depilacji, które mogą być wykorzystywane w salonie kosmetycznym. Laser diodowy do depilacji to jedno z tych rozwiązań, które może pozwolić pozbyć się owłosienia z okolic bikini, nóg czy pach. Laserem diodowym można wykonać zabieg nawet na bardzo wrażliwych częściach ciała, na przykład na skórze twarzy.

Poddanie się zabiegowi może okazać się dobrym rozwiązaniem w przypadku osób, które nie mają doświadczenia w samodzielnej obsłudze depilatora lub nie chcą często golić pewnych części ciała. Depilacja przy użyciu lasera (czytaj więcej) ma wiele zalet, gdyż zapobiega wrastaniu włosków, może pozwolić uzyskać efekt skóry bez podrażnień. Jest częstym wyborem w okresie letnim, kiedy kobiety odsłaniają więcej ciała. Warto pamiętać że końcowy efekt jest indywidualna kwestią i zależy od wielu czynników.

Pielęgnacja skóry po depilacji laserowej

Nawet odpowiednio wykonana depilacja przy użyciu sprawdzonego sprzętu może wiązać się z pewnymi efektami ubocznymi. Po zabiegu niektóre miejsca mogą być zaczerwienione, dlatego warto stawiać w tym czasie na delikatne kosmetyki, które doskonale nawilżają i regenerują. Nie można zapominać o regularnym stosowaniu balsamu lub masła do ciała. Zabieg depilacji można wykonywać co kilka miesięcy, choć u niektórych osób efekty utrzymują się nawet do roku. Zabieg depilacji laserowej w salonie kosmetycznym to dobry pomysł na prezent dla bliskiej osoby.

Przeciwwskazania do depilacji laserowej

Zawsze przed przystąpieniem do zabiegu warto skonsultować się z lekarzem, który oceni nasz przypadek i powie nam o przeciwwskazaniach i skutkach ubocznych. Depilacji laserowej nie mogą poddawać się między innymi kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Przeciwwskazaniem są też nowotwory oraz różne choroby skóry, jak na przykład: bielactwo, łuszczyca, rybia łuska oraz zmiany wirusowe takie jak opryszczka, brodawki, kurzajki. To tylko niektóre przykłady przeciwwskazań. Więcej informacji powinien udzielić przed zabiegiem lekarz lub specjalista.

Kombajn kosmetyczny – do czego służy to urządzenie?

Kombajn kosmetyczny to jedno z urządzeń, które służy w kosmetyce nie do jednego zabiegu, ale nawet do kilku. Może w sobie łączyć możliwość wykonania aż 18 zabiegów. Jednym z podstawowych, jakie można znaleźć w tym urządzeniu, jest analiza skóry. Co więcej, urządzenie to może także wykonać dermomasaż, a nawet wysłać fale radiowe. Warto zwrócić także uwagę na lasery, który mogą pomóc usunąć zbędne owłosienie, wygładzić skórę, dając efekt odmłodzenia. Warto także wiedzieć, że to urządzenie jest w stanie wykonać liposukcję ultradźwiękiem. Nie jest to jednak jeszcze koniec możliwości, jakie oferuje kombajn kosmetyczny. Co jeszcze warto o nim wiedzieć?

Jakie ma jeszcze funkcje?

Prócz tych funkcji, które zostały już wymienione w kombajnach, można także znaleźć inne możliwości takie jak: peeling, mikrodermabrazja, a także zabiegi z wykonaniem ultradźwięków. Warto też wiedzieć, że kombajn jest w stanie wykonać mezoterapię bezigłową. Klienci mogą także oczekiwać, że kombajn wykona procedurę jak pomiar grubości tkanki tłuszczowej. Ogólnie istnieje wiele możliwości, które lekarz lub specjalista dopasuje do konkretnego przypadku.

 

Post Author: Paweł Nowak