Jeżeli planujesz karmić swoje dziecko piersią, to z pewnością zastanawiasz się, jak zorganizować kwestię karmienia dziecka podczas Twojej nieobecności. Z pewnością zdarzą się takie sytuacje, gdy będziesz musiała być poza domem w porze karmienia. W jaki sposób wtedy nakarmić dziecko? Generalnie opcje są dwie i tylko od Ciebie zależy, co wybierzesz.
Po pierwsze dziecko może zostać nakarmione mlekiem modyfikowanym. Jeśli nie chcesz jednak podawać dziecku mleka modyfikowanego, to możesz wcześniej odciągnąć swoje mleko, które zostanie potem podane dziecku w butelce.
Przechowywanie mleka matki – w jaki sposób?
Mleko dla dziecka możesz odciągnąć bezpośrednio przed swoim wyjściem. Jeżeli będzie ono podane w ciągu najbliższych kilku godzin, to może być ono pozostawione w temperaturze pokojowej lub w lodówce i podgrzane w odpowiednim momencie. Mleko dla dziecka można odciągnąć również we wcześniejszym okresie i przechowywać zapasy mleka w zamrażarce, tak aby móc je wyciągnąć wtedy, kiedy będą potrzebne.
Odciągnięte mleko musi być przechowywane w odpowiednich pojemnikach lub woreczkach. Jeżeli planujesz odciągać mleko sporadycznie i nie robić dużych zapasów, wówczas pojemniki na mleko mogą się sprawdzić. Jeśli natomiast chcesz zrobić większe zapasy mleka i przechowywać je w zamrażarce, wówczas dużo lepszym rozwiązaniem będą torebki do przechowywania pokarmu.
Zalety torebek do przechowywania pokarmu
Torebki do przechowywania pokarmu https://www.nanobebe.pl/torebki są dużo tańszym rozwiązaniem, jeśli planujesz przechowywać dużo mleka. Zakup odpowiedniej ilości pojemników z pewnością byłby dużo droższy. W torebkach możemy zamrażać różne ilości mleka, co przekłada się później na ilość zajmowanego miejsca w zamrażarce. Pojemniki zawsze zajmują tyle samo miejsca, niezależnie od tego czy są pełne, czy wypełnione jedynie do połowy.
Każdą torebkę do przechowywania pokarmu można odpowiednio opisać, zamieszczając na niej datę zamrożenia mleka. Dzięki temu będziemy wiedzieć, ile czasu możemy daną torebkę z pokarmem przechowywać i w jakiej kolejności zużywać poszczególne porcje, tak aby nie przekroczyć terminu ich przydatności do spożycia.